top of page
Kopīgais plakats.jpg

Lielbritānijas Novusa federācija izsludina Lielbritānijas Kausu novusā 2023

Lielbritānijas Kausu novusā 2023 organizē Lielbritānijas Novusa federācija sadarbībā ar Wigan Novuss Club, Hull Novuss club, Novusa klubu “Coventry Roveri”, Birmingemas Novusa klubu, Novusa draugiem Pīterboro un Latviešu Kultūras centru Birmingemā.


Lielbritānijas Novusa Federācija mājas lapā www.novussuk.com sadaļā KAUSS 2023 vai Facebook lapā: https://www.facebook.com/NovussFederation var sekot līdzi visai aktuālajai informācijai.


Kausa izcīņai var pieteikties, aizpildot pieteikumu uz katru posmu atsevišķi šeit.  

Turpat arī var iepazīties ar Nolikumu. Svarīgi, ka par Lielbritānijas Kausa novusā 2023 izcīņas dalībnieku var kļūt jebkurš, kas sasniedzis 14 gadu vecumu.


Tāpat kā pagājušajā gadā Lielbritānijas Kausa novusā 2023 izcīņa notiks piecos posmos, posmi plānoti Koventrijā, Hallā, Pīterboro, Viganā un Birmingemā.


Posmi plānoti šādos datumos:

8. aprīlī – Koventrijā. Pasākums notiks Eastern Green Village Hall

Coventry CV5 7BX, Novusa klubu “Coventry Roveri”) paspārnē. Kontaktālrunis 07707937844. Facebook lapa: Coventry Novus Club Roveri - https://www.facebook.com/profile.php?id=100080497328805


27. maijā – Hallā. Pasākums notiks Victoria Dock Village Hall South Bridge Rd, Victoria Dock, Hull HU9 1TL, Hallas Novusa kluba paspārnē. Kontaktālrunis 07549722555. Facebook lapa Hull Novuss Club - https://www.facebook.com/groups/949694288918588


10. jūnijā – Peterborough. Informācija par pasākuma vietu sekos. Kontaktālrunis 07914784603.


23. septembrī – Viganā. Pasākums notiks Wigan Novuss club paspārnē un informācija par pasākuma vietu tiks izziņota tuvāk pasākuma laikam. Kontaktālrunis ​ 07885572686. Facebook lapa Wigan Novuss Club: https://www.facebook.com/groups/532120148404601


2. decembrī – Birmingemā. Pasākums notiks New Building, Gospel Oak Sports Centre, Bilston Road, Tipton, DY4 0BZ, Birmingemas Novusa kluba paspārnē. Kontaktālrunis ​ 07885572686. Facebook lapa Birmingemas Novusa klubs / Birmingham Novuss Club: https://www.facebook.com/binoKlubs


Ja vēlies sazināties ar Lielbritānijas Kausa novusā 2023 organizātoriem, lūdzam rakstīt epastā: novusafederacija@gmail.com.

Nolikums šeit.


Veiksmes visiem un uz tikšanos!

Projekti: About Us
311848446_187211700479901_264630526677277556_n.jpg

Piecos azartiskos posmos izcīnīts Lielbritānijas Kauss Novusā 2023

Lielbritānijas Novusa federācija šogad organizēja Lielbritānijas Kausa Novusā 2022 izcīņu piecos posmos, no kuriem divi norisinājās Birmingemā, divi Koventrijā un viens Hulā. 3. decembrī Birmingemā, piedaloties 22 novusa spēlētājiem no dažādām vietām Lielbritānijā, notika pēdējais piektais posms un tika noskaidrots Kausa ieguvējs.
Lielbritānijas Kauss Novusā 2022 noslēdzoši posmu organizēja Birmingemas Novusa klubs. Šoreiz, Birmingemā tikšanās noritēja mazliet satraucošākā gaisotnē, jo dažiem dalībniekiem pietrūka pavisam nedaudz, lai iegūtu augstāku vietu gan posmā, gan arī Lielbritānijas Kauss Novusā 2022 kopvērtējumā. Par 3. decembra spēles pārsteigumu ar skaļiem aplausiem tika sveikts Māris Roberts Čaklais, kurš noslēdzošajā posmā ieguva augsto 7. vietu. Tāpat arī īpaši skaļi aplausi tika Leonam Bričko, kuram palikšana kopvērtējuma zemākā vietā izšķīra viena vienīga liktenīga izspēle kādā no posmiem.
Tāpāt kā parasti posma administratora pienākumus bija uzņēmusies Judīte Ūbele, galvenais tiesnesis bija Rinalds Voits.
Labākie 5. posmā bija: Elīza Čaklā – 6. vieta, Aleks Mironovs – 5. vieta, Leons Bricko - 4. vieta, Rinalds Voits– 3. vieta, Aleksandrs Motiļkovs – 2. vieta, Māris Eglītis – 1. vieta.
Diplomus un balvas labākajiem LNF vārdā izsniedza vice-prezidents Ingmārs Čaklais. Visi posma dalībnieki saņēma arī piemiņas balvas - krūzītes ar sacensību atbalstītāja Latviešu Kultūras centra Birmingemā logo. Tāpat arī Birmingemas Novusa kluba pārstāvji rūpējās par spēlētāju labsajūtu, cienājot visus ar siltiem dzērieniem un uzkodām.
Noslēdzoties piektajam posmam, tika noskaidrots arī Lielbritānijas Kausa Novusā 2022 ieguvējs. Apkopojot rezultātus, kopvērtējumā labākie ir: Mārtiņš Guļaško – 6. vieta, Elīza Čaklā – 5. vieta, Leons Bričko - 4. vieta, Aleksandrs Motiļkovs – 3. vieta un Māris Eglītis – 2. vieta. Par 1. vietas un līdz ar to pirmā Lielbritānijas Kausa Novusā 2022 ieguvēju kļuva Rinalds Voits. Apsveicam labākos!
Diplomus un balvas labākajiem LNF vārdā izsniedza vice-prezidents Ingmārs Čaklais un valdes loceklis Linards. Visi sacensību dalībnieki tika cienāti ar speciāli šim pasākumam cepto kūku. AK noteikumu dibinātāja Anastasija Fox dāvāja labākajiem dāvanu kartes ar iespēju saņemt bezmaksas konsultācijas. Savukārt, mūzikālo priekšnesumu par godu uzvarētājiem sniedza Īstais Mārtiņš.
Pēc oficiālā pasākuma visi tika aicināti vakaru pavadīt neformālā gaisotnē un lielākā daļa spēlētāju devās uz netālo restorānu vakariņot un svinēt.
Projektu atbalsta arī Birmingemas Novusa Klubs, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Apvienotajā karalistē ar diasporas atbalsta projekta līdzekļiem.

Projekti: About Us
196389849_1407231169675619_9025617456295782143_n.jpg

Otrā Novusa nometne jauniešiem Lielbritānijā

2021.gada 5.-6.jūnijā norisinājās jau otrā Latvijas diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne ar meistarklasēm Zoom vidē.
Pateicoties saņemtajam atbalstam gan no Latvijas, gan Lielbritānijas mums bija neticama iespēja par nometnes ekspertiem pieaicināt vienus no pašiem labākajiem Novusa speciālistiem pasaulē. Jauniešus spēlēt novusu mācīja Līga Leite (Starptautiskā Novusa sporta tiesnese), Andris Sudmalis (Latvijas čempions Novusā un Lielbritānijas Novusa čempionāta uzvarētājs), Kaspars Leitis (Latvijas čempions Novusā un Novusa sporta tiesnesis), Guntars Brālītis (Vairākkārtējs Pasaules čempions Novusā un Vairākkārtējs Latvijas čempions Novusā, Krievijas Galda spēļu klubu federācijas prezidents), Aldis Bišovs (Vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions) un Ritvars Stalidzāns (Viens no jaunākajiem Latvijas Novusa čempioniem).
Meistarklasēs piedalījās jaunieši no visas Lielbritānijas un organizatoru uzdevums bija nogādāt novusa galdus un inventāru katra jaunieši mājās. Galdi pie spēlētājiem ceļoja uz Londonu, Peterborough, Birmingemu, Vestbromiču, Bristoli, Kinderminsteri, Veikfīldu, Bradfordu un pat Glazgovu.
Sirsnīgs paldies visiem tiem, kas vēlējās piedalīties un pieteicās pasākumā: Ance Kazāka, Elza Umure, Valts-Jānis Zauers, Markuss Liepnieks, Ernests Čaklais, Elīza Čaklā, Māris Roberts Čaklais, Raitis Eidints, Patrīcija Vīksna, Tomass Oseni, Joshua Sūna, Alekss Aleksis Beet, Markuss Vasiļjevs, Toms Stikāns, Daniels Sudmalis, Aleksandrs Sudmalis, Niks Bišovs, Lote Pūpola, Kristers Puisītis, Dzintars Romāns, Pēteris Ritums, Reičela Bluķe, Alexandros Theodorou un Kristers Sausiņs.
Nometnes pirmajā dienā dalībnieki sadalījās pa grupām un ekspertu vadībā mācījās novusa pamatus, izspēles kārtību un paņēmienus. Eksperti nedaudz pastāstīja par novusa vēsturi, par novusa dzīvi Latvijā un novusa izplatību pasaulē. Stāstīja arī par iespējām iekļauties gan Latvijas, gan pasaules novusa dzīvē un piedalīties turnīros.
Otrā dienā notika Novusa turnīrs trijās grupās, kur kopā ar jauniešiem piedalījās arī viņu vecāki un vecvecāki.
Apsveicam uzvarētājus:
Elites grupā: 1.vieta – Kristers S., 2.vieta – Elīza, 3.vieta (dalīta) – Māris Roberts & Alexandros.
Vidējā grupā: 1.vieta – Ernests, 2.vieta – Kristers P., 3. vieta – Niks
Jaunākā grupa: 1.vieta – Alekss Aleksis, 2. vieta – Markuss V., 3.vieta – Aleksandrs.
Eksperti izraudzījās arī savu favorītu katrā grupā: Elites grupā - Patrīcija, Vidējā grupā – Ernests, Jaunākajā grupā – Aleksandrs.
Tika piešķirtas arī īpašas balvas:
Elites grupā diplomu par Novusa meistarstiķi saņēma Ance un Elza.
Vidējā grupā Diplomu kā Novusa jaunā cerība saņēma Niks
Jaunākā grupā Diplomu par sportiskāko ģimeni saņēma Toma Stikāna ģimene.
Sestdienas vakarā jaunieši pulcējās sadraudzības vakarā un Birmingemas Novusa kluba jauniešu vadībā tika spēlēta startēģijas spēle “Among us”.
Kaut vasarīgais laiks vilināja tik ļoti, ka daži no spēlētājiem par savu spēles telpu bija izvēlējušies āra terasi, varam ar drošu sirdi apgalvot, ka nometne norisinājās veiksmīgi, atraktīvi, dzīvespriecīgi un labu emociju piepildīti. Jauniešiem bija unikāla iespēja aci pret aci satikt unikālus novusa sporta profesionāļus, kas klātienē visticamāk nemaz nebūtu iespējams.
Esam ļoti priecīgi par katru dalībnieku, kas “uzņēma novusu” savā gimenē šajā nedēļas nogalē. Esam pateicīgi jauniešu vecākiem un arī vecvecākiem, kas aktīvi atbalstīja mācībās un juta līdzi sacensībās.
Ar šo pasākumu vēlreiz un vēlreiz pārliecinājāmies, kas novuss ir ģimenes spēle, kurā var piedalīties vai liels vai mazs.
Kā teica vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions, Aldis Bišovs: “Bija prieks strādāt un vērot jūs. Šāds pasākums veido katra neaizmirstamo pieredzi”.
Pasākums notika projekta “Latvijas diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne ar meistarklasēm” ietvaros, ko organizē Lielbritānijas Novusa federācija sadarbībā ar Latviešu Kultūras centru Birmingemā, Novuss Pool Game Londonas klubu, Birmingemas Novusa klubu un Spēļu klubu “Čiekurs”. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, Novuss Pool Game Londonas klubs, Birmingemas Novusa klubs un Spēļu klubu “Čiekurs”.
Vairāk foto:

Projekti: About Us
131225508_3662796337102429_5171188483283

Pirmā Novusa nometne jauniešiem Lielbritānijā

12.-13.decembrī norisinājās Pirmā Novusa nometne jauniešiem Lielbritānijā. Iepriekš paredzētās klātienes nometnes vietā pasākums notika Zoom vidē.
Pateicoties saņemtajam atbalstam gan no Latvijas, gan Lielbritānijas mums bija neticama iespēja par nometnes ekspertiem pieaicināt vienus no pašiem labākajiem Novusa speciālistiem pasaulē. Jauniešus spēlēt novusu mācīja Andris Sudmalis (Latvijas čempions Novusā un Lielbritānijas Novusa čempionāta uzvarētājs), Guntars Brālītis (Pasaules čempions Novusā, Latvijas čempions Novusā, Krievijas Galda spēļu kluba prezidents), Kaspars Paegle (Vācijas Novusa kluba prezidents, FINSO (Starptautiskā Novusa sporta organizāciju federācija) prezidija loceklis), Aldis Bišovs (Vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions) un Imants Ločmels (Vairākkārtējs Starptautisko Novusa čempionātu uzvarētājs).
Meistarklasēs piedalījās jaunieši no visas Lielbritānijas un organizatoru uzdevums bija nogādāt novusa galdus un inventāru katra jaunieši mājās. Galdi pie spēlētājiem ceļoju uz Londonu, Peterborough, Birmingemu, Bristoli, Kinderminsteri, Veikfīldu, Līdsu, Bradfordu, Shefieldu, Glosteru, Sauthemptonu un pat Glazgovu.
Sirsnīgs paldies visiem tiem, kas vēlējās piedalīties un pieteicās pasākumā: Alekss Aleksis Beet, Inguss Priede, Markuss Vasiļjevs, Valts Jānis Zauers, Joshua Sūna, Pēteris Ritums, Niks Bišovs, Toms Stikāns, Ernests Čaklais, Adrians Strazdiņš Bluka, Aleksandrs Timofejevs, Patrīcija Vīksna, Sabīne Kviste, Māris Roberts Čaklais, Sāra Kairiša, Beatrise Bludziņa, Melānija Sobola, Elīza Čaklā, Kristiāns Stepiņš, Elza Umure, Ance Kazāka, Aleksandrs Sudmalis.
Nometnes pirmajā dienā dalībnieki sadalījās pa grupām un ekspertu vadībā mācījās novusa pamatus, izspēles kārtību un paņēmienus. Eksperti nedaudz pastāstīja par novusa vēsturi, par novusa dzīvi Latvijā un novusa izplatību pasaulē. Stāstīja arī par iespējām iekļauties gan Latvijas, gan pasaules novusa dzīvē un piedalīties turnīros.
Otrā dienā notika Novusa turnīrs trijās grupās, kur kopā ar jauniešiem piedalījās arī Lielbritānijas Novusa federācijas pārstāvji no Birmingemas Novusa kluba, Spēļu kluba "Čiekurs", Novuss Pool Games Londonas kluba, Sauthemptonas Novusa kluba “Iceberg”.
Apsveicam uzvarētājus:
Elites grupā (jauniešu konkurencē): 1.vieta – Elīza, 2.vieta – Māris, 3 vieta (dalīta) - Inguss un Ance.
Vidējā grupā: 1. vieta – Ernests, 2. vieta – Kristiāns, 3 vieta – Valts Jānis
Jaunākā grupa: 1 vieta – Markuss, 2. vieta – Niks, 3.vieta – Toms.
Eksperti izraudzījās arī savu favorītu katrā grupā: Elites grupā – Elīza, Vidējā grupā – Aleksandrs T., Jaunākajā grupā – Markuss.
Īpašas uzslavas par telpas vizuālo noformējumu saņēma: Elites grupā (dalīti) Inguss un Ance, Vidējā grupā – Kristiāns, Jaunākajā grupā – Aleksandrs S.
Sestdienas vakarā jaunieši pulcējās sadraudzības vakarā spēlējot startēgijas spēli “Among us”. Visiem bija tik interesanti, ka jaunieši savstarpēji vienojas satikties arī svētdienas vakarā un turpināt spēli, kaut iepriekš tas nebija plānots.
Kaut pirms pasākuma bija šaubas, kaut daudzi neticēja, kaut paši bijām vairāk uztraukušies kā brīžos, kad tiekamies klātienē, tagad atskatoties varam ar droši sirdi apgalvot, ka nometne norisinājās veiksmīgi, neticami atraktīvi, dzīvespriecīgi un labu emociju piepildīti. Jauniešiem bija unikāla iespēja aci pret aci satikt unikālus novusa sporta profesionāļus, kas klātienē visticamāk nemaz nebūtu iespējams.
Esam ļoti priecīgi par katru dalībnieku, kas “uzņēma novusu” savā gimenē šajā nedēļas nogalē. Esam pateicīgi jauniešu vecākiem un arī vecvecākiem, kas aktīvi atbalstīja mācībās un juta līdzi sacensībās.
Ar šo pasākumu vēlreiz un vēlreiz pārliecinājāmies, kas latvieši atrod formu kā interesanti pavadīt laiku kopā, pat ja tas ir datora ekrānā un simtiem kilometru attālumā.
Kā teica vairākkārtējs Latvijas Novusa čempions, Aldis Bišovs: “Šoreiz neizplūdīšu garos komentāros, bet bija patiess prieks piedalīties šajā projektā. Lielas uzslavas organizatoriem, jo pie šī brīža situācijas, šādu pasākumu izveidot var tikai retais.”. Savukārt Kaspars Paegle (Vācijas Novusa kluba prezidents, FINSO (Starptautiskā Novusa sporta organizāciju federācija) prezidija loceklis) piebilst: “Paldies par iespēju piedalīties un par pozitīvajām emocijām. Šāda veida pasākums ir noteikti atkārtojuma vērts! “
Pasākums notiek projekta “Lielbritānijas Novusa klubu Latvijas diasporas jauniešu nedēļas nogales nometne ar meistarklasēm ” ietvaros, ko organizē Birmingemas Novusa klubs sadarbībā ar Latviešu Kultūras centru Birmingemā, Lielbritānijas Novusa federāciju un Novuss Pool Game Londonas klubu. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Latviešu Kultūras centrs Birmingemā un Novuss Pool Game Londonas klubs.

Projekti: About Us
novuss-lacplesis_10x10cm.jpg

Pirmais Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019”

Birmingemā noritējis un plaši izskanējis Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019”. 9. un 10.novembrī Lielbritānijas vienā no lielākajiem pilsētām Birmingemā norisinājās Lielbritānijas Novusa čempionāts “Lāčplēsis 2019”, kas ir unikāls notikums novusa un Lielbritānijas vēsturē. Novuss ir mūsu spēle, kuras saknes meklējams Lielbritānijā, kur gadsimtu atpakaļ latviešu jūrnieku noskatīta tā tika atvesta uz Latviju un transformētā veidā pārtapa par latviešu nacionālo sporta veidu Novuss, kādu to pazīstam šodien. Unikāls turpinājums šai vēstures lapai ir tas, ka šogad tieši latvieši organizēja Lielbritānijas Novusa čempionātu “Lāčplēsis 2019”. Simboliski šis čempionāts nesa latviešu tautas teiksmainā varoņa Lācplēša vārdu, tādējādi godinot latviešu karavīru drosmi un varonību cīņās par Latviju. Un ne tikai. Arī daudzkur Eiropā 11.novembrī atzīmē Pirmā pasaules kara beigas un godina karavīru piemiņu, tostarp arī Lielbritānijā. Tādēļ čempionāta ievadā tika ieturēts klusuma brīdis visu varoņu piemiņai. Pasākumu organizēja Lielbritānijas Novusa federācija, Birmingemas Novusa klubs, Novuss Pool Games un Latviešu Kultūras centrs Birmingemā. Kā saka Lielbritānijas Novuss čempionāta “Lāčplēsis 2019” organizācijas komitejas priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais: “Novuss ir latviešu un ne tikai latviešu spēle un to spēlē daudzviet pasaulē un dažādu tautību cilvēki. Daudzās valstīs novusa spēļu organizāciju struktūra ir ļoti sakārtota un regulāri turnīri jau notiek desmitiem gadu. Lielbritānojā tās nav tik viennozīmīgi un cik zināms, tad līdz šim Lielbritānijā neviens nebija rīkojis tik liela mēroga čempionātu, kā to organizējām šogad Birmingemā. Ceram, ka šāds pasākums dos spēcīgu impulsu, lai paplašinātos arī citi novusa klubi un rastos jauni novusa sacensību organizatori. Ticam, ka visā Lilebritānijā jau tuvākā nākotnē veiksmīgi apvienosies visi novusa sporta entuziasti. Apsveicami, ka Lielbritānijas Novusa federācija ir apņēmusies attīstīt un popularizēt novusa sportu un panākt, ka tas kļūst par vienu no oficiālajiem Lielbritānijas sporta veidiem.” Lielbritānijas Novusa čempionātā “Lāčplēsis 2019” sacensības notika gan vienspēlēs, gan pāru spēlēs. Čempionātā piedalījās spēlētāji no Lielbritānijas, Latvijas, Krievijas, Dienvidosetijas, Ungārijas un Vācijas. Sacensības noritēja profesionālu tiesnešu no Latvijas uzraudzībā. Vienspēles tiesāja Kaspars Leitis, bet pāru spēles Līga Leite. Meistarklases un praktiskus padomas deva pieaicinātie Novusa eksperti un Krievijas Galdu spēlu federācijas pārstāvji Guntars Brālītis un Anžela Kočijeva. Čempionāts tika rīkots saņemot atbalstu no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Latvijas Vēstniecības Lielbritānijā, Latviešu Kultūras Centra Birmingemā, Latvijas Novusa federācijas, Starptaurisko Novusa sporta organizāciju federāciju (FINSO), Sociālā medija Kopā, Novuss Pool Game, Daiņa Cekula un DecoStyle&Joinery LTD.

Projekti: About Us
bottom of page